• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Pondělí 06 Čec 2020
Home ZH Setkání Aktivu Zasloužilých hasičů a funkcionářů okresu Zlín.
Setkání Aktivu Zasloužilých hasičů a funkcionářů okresu Zlín. Tisk Email
Napsal uživatel Vlastimil Nevařil   
Neděle, 29 Duben 2018 00:00

Výroční setkání Aktivu zasloužilých hasičů a funkcionářů dne 19.4.2018 ve Slavičíně.

Ve čtvrtek 19. dubna 2018 se 17 členů Aktivu ZHaF sešlo na horním náměstí ve Slavičíně. Navštívili jsme Městské muzeum ve Slavičíně, kde jsme si prohlédli expozici věnované letecké bitvě, která se odehrála 29. srpna 1944 na konci 2.světové války ve vzdušném prostoru nad Slavičínem a jeho okolí. Při prohlídce fotodokumentace v muzeu nás provázel ing. Ščuglík. Přiblížil nám osudy přímých účastníků leteckého souboje. Prohlédli jsme si součástky a zbraně z amerických a německých letounů. Součastí muzea jsou i záznamy o starých tradicích, řemeslech a zvyklostech starousedlíků Slavičína a jeho okolí.

 

Po prohlídce muzea jsme auty přejeli do Štítné nad Vláří . V restauraci U Svatého Jana proběhlo výroční setkání členů Aktivu ZHaF okresu Zlín, kterého se zúčastnil i náměstek starosty OSH br. Vlastik Nevařil.

Výroční zprávu přednesl vedoucí Aktivu br. Štalmach a s hospodařením Aktivu nás seznámila ses. Jurášková.
V roce 2017 byl udělen titul ZH: ing.Jos.Bernátíkovi, Mir.Jurčíkovi, Fr.Kulíškovi, Fr.Malotovi a Vl.Peškovi.

Do Hasičského nebe odešli M.Bača, M.Vaňhara, Vl.Žitný a Fr.Polášek.
V současné době máme celkem 23 ZH a 1 ZF, tj. 24 členů z toho 6 žen.

Ing. Bernátík pozval účastníky setkání na XXV.Mezinárodní hasičskou pouť na Svatém Hostýně dne 28.4.2018 .Seznámil nás s trasou X. propagační jízdy HHT, která se pojede dne 27.4.2018. Jízda začíná na Velehradě a končí na Sv.Hostýně.
Dále jsme byli seznámeni s tím, že VV OSH schválil, aby se Setkání u hejtmana dne 7.5.2018 zúčastnili br. Jos.Beníček a br.Ant. Šiška.
Dne 4.5.2018 bude v Přibyslavi udělen titul ZH br.Zd. Vidlářovi z SDH Otrokovice. Zároveň bude udělen titul ZH in.memoriam br. Vl.Žitnému z SDH Želechovice.

Závěrem setkání poděkoval starosta OSH Zlín všem zúčastněným členům Aktivu za činnost ve svých SDH a popřál všem hodně zdraví.

Vlasta Ordeltová jednatelka Aktivu ZHF okresu Zlín

Aktualizováno Neděle, 29 Duben 2018 20:27